Deska elewacyjna drewniana thermo świerk szczotkowana Drift KL. RUSTIC 20x185mm C15

Kod produktu:
Ean:
Dostępność: wybierz wariant
Wariant
20 x 185 x 3900 133.50 108.54 mb 185.03 Na magazynie
20 x 185 x 4200 143.77 116.89 mb 185.03 Na magazynie
 ( zł brutto / mb)
szt.

Deska elewacyjna thermo świerk

Deska elewacyjna z thermo świerku to doskonały wybór dla tych, którzy szukają trwałego, estetycznego i odpornego na warunki atmosferyczne materiału do wykończenia elewacji. Thermo świerk to drewno poddane specjalnej obróbce termicznej, która znacznie poprawia jego właściwości techniczne i wizualne, czyniąc go idealnym do zastosowań zewnętrznych.

Deski elewacyjne z thermo świerku są wymarzonym rozwiązaniem dla budynków mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej. Doskonale nadają się do tworzenia nowoczesnych i tradycyjnych elewacji, a także mogą być stosowane w innych elementach architektury zewnętrznej, takich jak tarasy, ogrodzenia i pergole.

 

Cechy i zalety deski elewacyjnej thermo świerk:

 1. Zwiększona trwałość:
 • Proces termicznej obróbki polega na podgrzewaniu drewna do wysokiej temperatury (około 200-250°C) w kontrolowanym środowisku. Dzięki temu drewno staje się bardziej odporne na wilgoć, pleśń, grzyby i insekty, co znacząco wydłuża jego żywotność.
 1. Stabilność wymiarowa:
 • Thermo świerk cechuje się znacznie mniejszą skłonnością do wypaczania, kurczenia się i pękania pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych. Jest to drewno, które zachowuje swoje wymiary i kształt przez długie lata.
 1. Estetyka:
 • Termiczna obróbka nadaje świerkowi ciepły, złocistobrązowy kolor, który z czasem może delikatnie ciemnieć. Naturalne usłojenie drewna staje się bardziej wyraziste, co dodaje elewacji elegancji i wyjątkowego charakteru.
 1. Odporność na czynniki zewnętrzne:
 • Thermo świerk jest bardziej odporny na działanie promieniowania UV i ekstremalne warunki pogodowe. Dzięki temu elewacja zachowuje swój atrakcyjny wygląd na dłużej, a drewno nie ulega szybkiemu starzeniu.
 1. Ekologiczność:
 • Proces termicznej obróbki drewna jest przyjazny dla środowiska, ponieważ nie wymaga stosowania chemikaliów. Thermo świerk pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów, co czyni go ekologicznym wyborem na elewację.
 1. Łatwość obróbki i montażu:
 • Thermo świerk jest łatwy w obróbce, co umożliwia precyzyjne cięcie i montaż. Jego lekkość ułatwia transport i instalację, a także pozwala na tworzenie różnych wzorów i aranżacji elewacyjnych.

Pielęgnacja:

Aby zachować piękno i trwałość desek z thermo świerku, zaleca się regularne czyszczenie i konserwację. Stosowanie odpowiednich olejów i impregnatów ochronnych pomoże utrzymać kolor drewna i zabezpieczyć je przed wpływem czynników atmosferycznych.

Podsumowanie:

Deska elewacyjna z thermo świerku to połączenie estetyki, trwałości i nowoczesnej technologii obróbki drewna. Jej wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest idealnym wyborem na elewacje, które mają służyć przez długie lata, zachowując przy tym piękny wygląd. Wybierz deski z thermo świerku, aby cieszyć się trwałą, odporną i elegancką elewacją, która doda uroku każdemu budynkowi.

Przed zakupem prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępności towaru.

 

Gatunek drewna : Thermo świerk
Materiał : Deska elewacyjna
Grubość : 20 mm
Szerokość : 186 mm
Długość : 3900 mm, 4200 mm
Krycie : 175 mm
Profil : faza (C)
Klasa jakości : Rustic